Strona główna zadzwoń: +48 784 913 009 Oferta Galeria Poradnik O firmie Kontakt Tło formularza Tło formularza

PIELĘGNACJA


Po wykonanym projekcie i jego realizacji przychodzi czas na trzeci i najdłuższy etap tworzenia naszego ogrodu marzeń, czyli pielęgnacja. Aby mieć ładny i zadbany ogród nie wystarczy go jedynie założyć, trzeba później o niego dbać. Musimy pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które praktycznie każdego dnia będą się zmieniać, rosnąć i wymagać naszej obserwacji i opieki. Niektórzy wychodzą z założenia, że rośliny "jakoś" sobie poradzą, jednak już po kilku miesiącach można dostrzec jak ogród dziczeje i zaczyna chorować. Jeśli chcemy utrzymać ogród w dobrej kondycji mamy dwa wyjścia. Jeżeli posiadamy odpowiednią wiedzę z zakresu ogrodnictwa i mamy dużo wolnego czasu możemy zadbać o ogród samodzielnie. Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wykwalifikowanej firmy ogrodniczej.

Tutaj pojawiamy się my,
po zaprojektowaniu i wykonaniu ogrodu bardzo często podejmujemy się także jego całorocznej pielęgnacji, a w szczególności:

- podlewanie rabat i trawnika - zwłaszcza w początkowych miesiącach po założeniu ogrodu,

Podlewanie jest bardzo ważne a jego intensywność zależy od rodzaju gleby. Rośliny posadzone na glebie lekkiej, szybko przepuszczającej wodę, będą wymagały częstszego i obfitszego nawadniania, niż te rosnące na glebie mało przepuszczalnej. Trawnik od założenia przez około 6 tygodni, wymaga nawadniania nawet 2-3 razy dziennie, tak aby gleba była stale wilgotna. Przy większej powierzchni warto zainwestować w automatyczne nawadnianie ogrodu.

- nawożenie - rozpoczynamy wiosną a kończymy późnym latem,

- cięcie pielęgnacyjne roślin i formowanie żywopłotów - jest konieczne, dzięki niemu rośliny zagęszczą się i będą prezentować się pięknie i zdrowo przez wiele lat,

- usuwanie przekwitłych kwiatostanów - dzięki takim zabiegom wiele roślin powtarza kwitnienie,

- odchwaszczanie - jest szczególnie ważne w pierwszym sezonie, zanim rośliny się zagęszczą i uniemożliwią rozwój chwastów. Chwasty usuwamy cierpliwie, systematycznie, w całości,

- ochrona przed chorobami i szkodnikami - ustalamy indywidualny program ochrony w każdym ogrodzie,

- koszenie i przycinanie brzegów trawnika - najprostszy sposób poprawy wyglądu ogrodu,

- okrywanie roślin na zimę,

- wiele innych.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą "Ogrodów Alicji".
Kreska
Strona główna       Oferta       Galeria       Poradnik       O firmie       Kontakt
Projektowanie oraz wykonanie ogrodów. Ogrody-Alicji.
        Wszelkie prawa zastrzeżone, Rzeszów 2008-2014r.
 Współpraca: osiedlesloneczne.com | fashionrattan.pl